kreskaduza

BLOG

Nanowsze wpisy

Wizualizacje architektoniczne

Dodany 04.10.2016


Profesjonalną fotografię klienci chętnie zastępują wizualizacją 3D. Szczególnie, jeśli chodzi o rzeczy, które jeszcze nie powstały, bo istnieją jedynie na projekcie. Mowa tu o wszelkiego rodzaju nieruchomościach, domach, lokalach usługowych czy biurowych.

Wizualizacja 3D to najskuteczniejsza forma reklamy dla deweloperów, którzy chcą sprzedać swoje budynki. Jest to niezwykle przydatne, aby sprzedać inwestycje jeszcze przed rozpoczęciem prac. Także dla architektów, chcących sprzedać projekt domu. Przecież nikt nie kupi projektu w ciemno. Wizualizacja budynków to już standard, którego oczekuje każdy klient.
Dużą zaletą takich projektów jest fotorealizm. Współczesne wizualizacje są na tyle realistyczne, że wiele osób się zastanawia czy to nie jest przypadkiem zdjęcie.Istnieje możliwość ustawienia dowolnego oświetlenia, naturalnego światła dziennego czy sztucznego oświetlenia w nocy. Dopełnieniem jest zaprojektowanie otoczenia danej nieruchomości np. podwórka, ogrodu czy podjazdu. Pozwala na przedstawienie wszelkich atutów inwestycji. Zobaczenie finalnej propozycji jest bardzo ważne dla klienta. Ciężko sobie wyobrazić dom mając do dyspozycji tylko projekt architektoniczny.

Wizualizacji poddaje się nie tylko projekty architektoniczne, ale również wystrój wnętrza. Kiedy decydujemy się na zakup domu czy mieszkania, ważne jest dla nas umeblowanie i dekoracje. Stosując wizualizacje możemy sprawdzić czy rozkład pomieszczeń będzie nam odpowiadał, czy w kuchni zmieszczą się meble, czy będzie ona funkcjonalna.Pozwala to na dokonanie dowolnych zmian w wystroju wnętrz. Wizualizacja wnętrza jest dobrą alternatywą nie tylko dla ludzi planujących budowę czy zakup domu, ale także dla planujących remont. Daje to możliwość zobaczenia nieograniczonej ilości wariantów aranżacji i sprawdzenia funkcjonalności. Łatwiej coś zmienić w komputerze, niż po ukończeniu budowy i wykończeniu wnętrza.

Wizualizacje dają pełną swobodę przemieszczania się po danym pomieszczeniu, czyli tzw. wirtualny spacer. Mamy możliwość „chodzenia” po wnętrzu. Dzięki temu nie musimy sobie wyobrażać jak będzie wyglądało nasze przyszłe mieszkanie, bo mamy to już przed oczami.

Warto skorzystać z postępu technicznego i posłużyć się wizualizacją 3D, która daje nam możliwość zrealizowania każdej, nawet najśmielszej wizji technicznej.